Pogoda na weekend. Typowo wiosenna aura z przelotnymi burzami

Pogoda na weekend zapowiada się słonecznie i z temperaturami typowymi dla okresu wiosennego. Piątek i sobota z większym zachmurzeniem na zachodzie i południowym zachodzie, tam też możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu i burz. W niedzielę w związku ze stałym ciśnieniem przelotne opady deszczu i burze mogą pojawiać się nad całym obszarem naszego kraju. Ogólnie przyjemny pogodowo weekend zachęcać będzie do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Będzie on również korzystny dla rolnictwa, po ostatnich suchych dniach opad deszczu będzie odpowiedni pod tegoroczne uprawy.

Piątek 03.05.2024

Zachmurzenie niewielkie do umiarkowanego i dużego na zachodzie i południowym zachodzie kraju, gdzie lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu, a w godzinach popołudniowych możliwe burze. Maksymalne temperatury powietrza osiągną +23°C / +25°C, chłodniej nad samym morzem +17°C / +20°C oraz na południowym zachodzie i w górach +15°C / +18°C. Noc również ciepła, temperatury minimalne spadną do +12°C / +9°C. Wiatr w ciągu dnia umiarkowany z kierunków południowych i południowo-wschodnich, na południu kraju słaby z kierunków zmiennych, nocą w całym kraju wiatr słaby, zmienny, miejscami cisza.

Sobota 04.05.2024

Zachmurzenie przeważnie niewielkie, popołudniu miejscami umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Temperatury maksymalne od +12°C / +14°C nad samym morzem do +22°C / +24°C w centrum kraju. Nocą najchłodniej w rejonie Sudetów, Karpat i na Pobrzeżu +9°C / +7°C, na pozostałym obszarze kraju +14°C / +12°C. Wiatr słaby z kierunków zmiennych, przy burzy wystąpią usilenia.

Niedziela 05.05.2024

Zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu, a w godzinach popołudniowych możliwe są również burze. W ciągu dnia najcieplej będzie w centrum kraju +22°C / +24°C, w górach temperatury maksymalne wyniosą +15°C / +17°C, nad morzem +11°C / +13°C. Temperatury minimalne nocą wyniosą od +7°C / +9°C w górach i na Pobrzeżu do +10°C / +12°C na pozostałym obszarze. Wiatr przeważnie południowo-zachodni i zachodni, rano słaby, w ciągu dnia umiarkowany, przy chmurach opadowych silniejszy, pod koniec dnia słabnący, zmienny.

 

Aleksandra Kulpińska

Udostępnij artykuł