Pogoda na weekend. Przed nami długo wyczekiwana poprawa pogody

Od piątku z południowego zachodu zaczną napływać do Polski coraz cieplejsze masy powietrza, a w górach nastąpi odwilż. Układ wysokiego ciśnienia, jaki zacznie kształtować pogodę przyniesie nam niewielkie zachmurzenie i przeważnie słaby wiatr z kierunków południowych, w związku z czym prognozowane warunki atmosferyczne sprzyjać będą spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.

Piątek 26.04.2024 r.

Zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, miejscami do dużego z niewielkimi, przelotnymi opadami deszczu na północy i na południu Polski. Temperatury maksymalne od +12°C nad samym morzem do +15°C / +16°C w centrum, na zachodzie oraz na południu kraju, chłodniej jedynie na Półwyspie Helskim oraz w Tatrach +8°C / +9°C. Nocą temperatury nie spadną poniżej +6°C / +4°C, za wyjątkiem Karpat +2°C / 0°C. Wiatr słaby, przeważnie południowy, na południowym wschodzie i wschodzie z kierunków zmiennych, miejscami cisza.

Sobota 27.04.2024 r.

Zachmurzenie niewielkie, z rozpogodzeniami do nieba bezchmurnego, jednakże popołudniu na Pomorzu oraz na południu kraju wystąpić mogą burze. Najcieplej na zachodzie do +19°C / +21°C, na pozostałym obszarze +16°C / +18°C, nad samym morzem i w górach +10°C / +12°C. Temperatury minimalne w ciągu nocy wyniosą przeważnie +8°C / +6°C, w Karpatach +5°C / +3°C. Wiatr z kierunków południowych, słaby, mocniej powieje jedynie w rejonie Sudetów.

Niedziela 28.04.2024 r.

Głównie bezchmurnie, miejscami pojawią się chmury piętra średniego i wysokiego. Temperatury maksymalne niemalże w całym kraju wyniosą +20°C / +22°C, chłodniej jedynie nad morzem oraz w górach +14°C / +16°C. Noc również cieplejsza z temperaturami od +8°C / +10°C na południowym wschodzie do +11°C / +13°C w centrum i na zachodzie. Wiatr południowy, południowo-wschodni, w ciągu dnia z usileniami, na noc słabnący.

 

Aleksandra Kulpińska

Udostępnij artykuł