Pogoda na weekend 21.06 - 23.06 . Pogodnie zapowiada się tylko piątek

Początek kolejnego weekendu, piątek 21 czerwca na który w tym roku przypada zakończenie roku szkolnego zapowiada się korzystnie pogodowo, będzie bardzo ciepło i słonecznie a na niebie w ciągu dnia pojawią się tylko nieliczne chmury piętra wysokiego Cirrus, oraz małe ilości chmur Cumulus dobrej pogody. Tak optymistycznie wygląda tylko piątkowy dzień, ponieważ już pod koniec dnia, pod wieczór pogoda zacznie się zmieniać i nad Polskę od zachodu zacznie wkraczać kolejna strefa zachmurzenia z opadami deszczu, początkowo na zachodzie i południowym zachodzie dość intensywnych.

Piątek 21.06.2024 r

Zachmurzenie w ciągu dnia niewielkie, na wieczór wzrastające do umiarkowanego i dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami na zachodzie kraju, które w ciągu nocy obejmą również Polskę centralną, a do rana przemieszczą się na wschodnie i południowe regiony kraju. Maksymalne temperatury powietrza w ciągu dnia na południowym zachodzie osiągać będą nawet +32°C / +34°C, w centrum i na południu +27°C / +30°C, na wschodzie, Mazurach i Pobrzeżu +23°C / +26°C, chłodniej w rejonie Helu +18°C / +21°C. Noc ciepła z temperaturami minimalnymi przeważnie na poziomie +18°C / +15°C. Wiatr słaby i umiarkowany głównie z kierunków południowych, podczas burzy zmienny, silny i porywisty.

Sobota 22.06.2024 r

Zachmurzenie od rana w całym kraju duże. Na południu i na wschodzie przelotne opady deszczu i burze, na północy i w centrum możliwe słabe przelotne opady deszczu. W drugiej części dnia od zachodu zacznie się rozpogadzać i nocą nad większością Polski niebo będzie bezchmurne, jedynie na północy kraju pozostanie większe zachmurzenie z możliwymi słabymi opadami deszczu. Temperatury maksymalne w ciągu dnia od +17°C / +20°C na północy kraju do +22°C / +25°C na południu i południowym zachodzie, cieplej jedynie na południowo-wschodnich krańcach kraju +26°C / +29°C. Nocą temperatury powietrza na przeważającym obszarze kraju spadną do +13°C / +10°C, na południu i na południowym zachodzie +17°C / +14°C. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany z usileniami, podczas burz i na Pobrzeżu wiatr silny i porywisty.

Niedziela 23.06.2024 r

Od rana nad większością kraju bezchmurnie, w ciągu dnia duże zachmurzenie, któremu towarzyszyć mogą słabe opady deszczu przemieszczać się będzie z północy Polski w głąb kraju. Nocą i nad ranem lokalnie wystąpią mgły i zamglenia. Temperatury maksymalne w ciągu dnia na północy kraju +17°C / +20°C, w centrum +21°C / 24°C, na południowym zachodzie już tylko nieznacznie cieplej +23°C / +25°C. Nocą temperatury minimalne od +15°C / +13°C na południu i w centrum kraju do +12°C / +10°C na północy. Wiatr umiarkowany z kierunków północno-zachodnich i północnych, na noc słabnący.

 

Krzysztof Maksimiuk

Udostępnij artykuł