Pogoda na weekend 12-14.07.2024 r. Nie odpoczniemy od burz i upałów

Nie odpoczniemy od burz, a jeśli weekend spędzamy na południu lub na wschodzie kraju to nie odpoczniemy również od upałów. Ponadto, przy obecnych prognozach w sobotę na wielu kąpieliskach nad Bałtykiem w związku z wysokimi falami mogą być wywieszone czerwone flagi. Poniżej znajduje się szczegółowa prognoza pogody na weekend.

Piątek 12.07.2024 r.

Zachmurzenie początkowo duże, w ciągu dnia umiarkowane. Na wschodzie i na południu lokalnie wystąpić mogą przelotne opady deszczu i burze. Nocą od południowego zachodu podchodzić zacznie strefa burzowego frontu. Najcieplej na południowym wschodzie +32°C / +35°C, najchłodniej na Pobrzeżu +20°C / +25°C, pozostałe regiony z temperaturą +27°C / +30°C. Nocą od +15°C / +18°C na zachodzie do +21°C / +24°C na wschodzie. Wiatr rano jeszcze słaby ze zmiennych kierunków, w ciągu dnia wschodni, umiarkowany z usileniami, podczas burz silny i porywisty. Wieczorem i nocą po przejściu strefy frontu wiatr zachodni do południowo-zachodniego, umiarkowany.

Sobota 13.07.2024 r.

Przed południem linia burzowego frontu dotrze do wybrzeża, za strefą frontu chwilowe rozpogodzenie, po czym na południu ponownie nastąpi wzrost zachmurzenia i pojawią się przelotne opady deszczu i burze. Maksymalna temperatura powietrza na wschodzie osiągnąć może nawet +34°C / +37°C, w centrum i na zachodzie +22°C / +26°C, chłodniej na Wybrzeżu +19°C / +21°C. Noc nieco chłodniejsza od poprzedniej na północnym zachodzie +12°C / +15°C, na południowym wschodzie +17°C / +19°C. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, w północnych regionach kraju silny, w centrum umiarkowany z usileniami, na południu słabszy, jedynie podczas burz wystąpić mogą porywy, nocą usilenia wiatru utrzymywać się będą jeszcze na Wybrzeżu.

Zobacz też: Gorąco czy upalnie?

Niedziela 14.07.2024 r.

Od rana duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu i burzami utrzymywać się będzie na południu, w centrum i na wschodzie kraju, zachód i pomorze zachodnie pogodne. W ciągu dnia strefa chmur burzowych odsuwać się będzie na północny wschód i rozpogodzenia obejmą pozostałe regiony kraju za wyjątkiem Karpat, tam wciąż występować mogą burze i przelotne opady deszczu. Temperatura powietrza na południowym wschodzie osiągnie +30°C / +34°C, na południowym zachodzie +25°C / +28°C , natomiast w centrum, na Wybrzeżu i na Pojezierzach +21°C / +24°C. Nocą od +14°C / +16°C na zachodzie do +18°C / +20°C na wschodzie. Wiatr na Wybrzeżu stopniowo będzie słabł, na pozostałym obszarze kraju od rana wiatr słaby do umiarkowanego z kierunków zmiennych.

 

Aleksandra Kulpińska

Udostępnij artykuł