Pogoda na weekend 31.05 - 2.06. Nie zabraknie ani słońca, ani deszczu i burz

W nadchodzący weekend czeka nas zmienna pogoda, nie zabraknie ani słońca, ani popołudniowych przelotnych opadów deszczu i burz, które w wielu miejscach wyręczą działkowiczów w podlewaniu grządek i trawników, a coraz cieplejsze noce wspomogą kiełkowanie. Tak więc jeśli planujemy aktywności na świeżym powietrzu to będziemy musieli wyposażyć się zarówno w krem z filtrem, jak i w parasol. Szczegółowa prognoza pogody poniżej.

Piątek 31.05.2024 r

Zachmurzenie umiarkowane, w godzinach popołudniowych miejscami duże z przelotnymi opadami i burzami. W ciągu nocy opady utrzymają się na południu kraju, a w pozostałych regionach rozpogodzi się, nad ranem na Wybrzeżu w pasie od Władysławowa do Świnoujścia wystąpią mgły. Temperatury maksymalne +23°C / +25°C, chłodniej w górach i nad samym morzem +16°C / +18°C. Temperatury minimalne nocą +15°C / +13°C, w górach +10°C / +8°C. Wiatr początkowo słaby, w ciągu dnia umiarkowany z usileniami, głównie z kierunków wschodnich.

Sobota 01.06.2024 r

Duże zachmurzenie z opadami deszczu od rana występować będzie na południu kraju i przesuwać się będzie na północ. W pozostałych regionach zachmurzenie małe, wzrastające w godzinach popołudniowych do umiarkowanego i miejscami dużego z przelotnymi opadami i burzami. Nocą opady utrzymają się w pasie od Białegostoku przez Łódź do Wrocławia. Nad ranem ponownie wystąpią mgły, które tym razem obejmą nie tylko Wybrzeże, lecz zejdą głębiej w ląd. Temperatury maksymalne +23°C / +25°C, chłodniej +16°C / +18°C na południowym zachodzie, w górach i nad samym morzem. Temperatury minimalne nocą +13°C / +11°C, w górach +8°C / +6°C. Wiatr umiarkowany z usileniami, na południowym wschodzie porywisty, na północy kraju północno-wschodni i wschodni, na południu kraju południowy i południowo-zachodni.

Niedziela 02.06.2024 r

Od rana duże zachmurzenie i przelotne opady deszczu, a popołudniem również występujące na strefie frontu obejmować będą południowo-wschodnią połowę kraju. W ciągu dnia poza strefą frontu rozpogodzi się. Temperatury maksymalne na północnym zachodzie i zachodzie +24°C / +26°C, w strefie frontu i w górach +17°C / +19°C, nad samym morzem +14°C / +16°C. Temperatury minimalne nocą +14°C / +12°C, w górach +10°C / +8°C. Wiatr początkowo umiarkowany, w ciągu dnia porywisty, głównie południowo-zachodni i zachodni, na północy kraju północny i północno-zachodni.

Krzysztof Maksimiuk

Udostępnij artykuł