Pogoda na weekend 28-30.06. Będzie naprawdę upalnie

Pierwszy weekend wakacyjny zapowiada się naprawdę upalnie, będzie bardzo gorąco, temperatury w cieniu przekraczać będą trzydzieści stopniu Celsjusza. Noce również bardzo ciepłe co sprzyjać będzie letniemu wypoczynkowi. Letniego słońca nie zabraknie, obowiązkowo wyposażyć się trzeba w krem z filtrem, który osłoni nas przed silnym słońcem, ale pojawiać się będą silnie wypiętrzone chmury kłębiaste Cumulonimbus z burzami, przelotnymi opadami deszczu lokalnie z opadami gradu, którym towarzyszyć będą duże prędkości wiatru z porywami nawet do 80-100km/h. Szczegółowa prognoza pogody na weekend poniżej.

Piątek 28.06.2024 r

Zachmurzenie początkowo małe w ciągu dnia wzrastające do umiarkowanego i dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami w całym kraju, które stopniowo będą zanikać dopiero w drugiej części nocy. Maksymalne temperatury powietrza w całym kraju osiągać będą wartości w przedziale +29°C / +32°C, na północnym zachodzie i w górach nieco chłodniej +25°C / +28°C. Na Pobrzeżu będzie najchłodniej w granicach +21°C / +24°C. Noc ciepła z temperaturami minimalnymi przeważnie na poziomie +18°C / +15°C, w części północnej kraju w zachodniopomorskim, pomorskim i na Mazurach chłodniej +14°C / +12°C . Wiatr słaby i umiarkowany południowy, w ciągu dnia od zachodu skręcający na zachodni, w czasie burz silny i porywisty z kierunków zmiennych.

Sobota 29.06.2024 r

Zachmurzenie od rana w całym kraju małe i umiarkowane., tylko na krańcach wschodnich kraju i w Tarach pojawiać się mogą jeszcze opady przelotne deszczu ale już mało intensywne. Temperatury maksymalne w ciągu dnia wciąć wysokie od +28°C / +30°C, w części północnej kraju od zachodniopomorskiego przez Kujawy po Podlasie nieco chłodniej do +24°C / +28°C. Nad samym morzem najchłodniej temperatura w przedziale +20°C / +23°C. Nocą temperatury powietrza na przeważającym obszarze kraju spadną do +20°C / +17°C, tylko na Pomorzu i Mazurach noc będzie chłodniejsza +16°C / +13°C. Wiatr słaby z kierunków zmiennych, w części wschodniej kraju północny słaby i umiarkowany.

Niedziela 30.06.2024 r

Niedziela nad większością kraju rozpocznie się pogodnie, tylko na zachodzie w zachodniopomorskim i Lubuskim już od rana umiarkowane i duże zachmurzenie z opadami deszczu, przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem, które w ciągu dnia przemieszczać się będą w głąb kraju i do końca dnia dojdą do linii Wisły. W części nocnej opady obejmą już cały obszar naszego kraju. Opady lokalnie mogą być dość intensywne z silnym i porywistym wiatrem z kierunków zmiennych. Temperatury maksymalne w ciągu dnia nad większością kraju bardzo wysokie dochodzić będą do +31°C / +34°C, tylko w Zachodniopomorskim i Lubuskim w związku z większym zachmurzeniem trochę chłodniej +27°C / 29°C. Nocą temperatury minimalne bardzo wysokie od +19°C / +17°C, na zachodzie i północy kraju chłodniej do +16°C / +14°C . Wiatr umiarkowany okresami silny z kierunków południowo-wschodnich i południowych od zachodu w ciągu dnia skręcający na południowo-zachodni i zachodni, w czasie burz silny i porywisty.

 

Krzysztof Maksimiuk

Udostępnij artykuł