Pogoda na weekend 24-26.05. Czeka nas kontynuacja zmiennej pogody

Przez cały weekend czeka nas kontynuacja zmiennej pogody – będzie ciepło i słonecznie na zmianę z lokalnie występującymi burzami i przelotnymi opadami deszczu, niewykluczone są również opady gradu.

Niewielkie prędkości przemieszczania się mas powietrza będą sprzyjać pionowej rozbudowie chmur Cumulonimbus, które będą się tworzyć w godzinach popołudniowych i zanikać na noc. Podczas burz prognozowany jest również silny wiatr, który w porywach osiągać może do 80-90 km/h. Ze względu na wybitnie lokalny charakter tych intensywnych zjawisk zachęcamy aby być na bieżąco zarówno z aktualną sytuacją pogodową poprzez zobrazowania radarowe: https://awiacja.imgw.pl/mapa-burz-rad/burzrad_p.html, jak i z prognozowanymi warunkami dostępnymi na naszych meteogramach.

Pogoda na weekend

Piątek 24.05.2024

Zachmurzenie duże i umiarkowane z rozpogodzeniami. Lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu, burze, możliwe opady gradu. Temperatury maksymalne osiągać będą od +23°C / +25°C na zachodzie do +25°C / +27°C na wschodzie kraju, chłodniej nad samym morzem i w górach +16°C / +18°C. Nocą minimalne temperatury powietrza przeważnie na poziomie +14°C / +11°C. Wiatr umiarkowany z usileniami ze zmiennych kierunków, głównie wschodnich, podczas burz silny i porywisty, w nocy słaby.

Sobota 25.05.2024

Zachmurzenie umiarkowane i małe, lokalnie duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, możliwe opady gradu. Najcieplej na Pomorzu +26°C / +28°C, na pozostałym obszarze temperatury maksymalne do +24°C / +26°C, chłodniej w rejonie Helu i w górach +17°C / +19°C. Noc również ciepła z temperaturami minimalnymi +14°C / +11°C. Wiatr umiarkowany z usileniami z kierunków wschodnich i południowych, podczas burzy porywisty.

Niedziela 26.05.2024

Zachmurzenie umiarkowane i małe, lokalnie duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, możliwe opady gradu. Temperatury maksymalne w ciągu dnia od +22°C / +24°C na wschodzie do +26°C / +28°C na zachodzie, w górach i nad samym morzem +16°C / +19°C. Nocą temperatury spadną do +14°C / +12°C na zachodzie i do +11°C / +8°C na wschodzie i na południu kraju. Wiatr umiarkowany z usileniami z kierunków południowych i wschodnich, podczas burzy porywisty

Udostępnij artykuł