Pogoda na weekend 07-09.06.2024 r. Gdzie będzie pogodnie?

Pogoda na weekend kształtowana będzie przez niż znad Morza Norweskiego i związane z nim fronty atmosferyczne niosące większe zachmurzenie, opady deszczu i miejscami burze. Poza strefą frontów chmur będzie znacznie mniej i niewykluczone są większe rozpogodzenia, które dostarczą nam słońca. Żeglarze, którzy w poprzednim tygodniu zmagali się z silnym i porywistym wiatrem, teraz na początku weekendu na wielu jeziorach spotkają się z flautą.

Pogoda na weekend

Piątek 07.06.2024 r

Zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu, na wschodzie możliwe burze. Wraz z odsuwaniem się strefy frontu od południowego zachodu zacznie się rozpogadzać. Temperatury maksymalne przeważnie od +17°C na północy, w centrum +20°C / +22°C, do +25°C / +26°C na południu. W ciągu nocy temperatury minimalne wyniosą od +13°C / +11°C w centrum i na południu kraju do +10°C / +8°C na północy. Wiatr głównie słaby, na południu umiarkowany z usileniami, wiać będzie ze zmiennych kierunków.

Sobota 08.06.2024 r

Ranek na Warmii i Mazurach oraz na wschodzie z lokalnymi mgłami. Zachmurzenie w ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju umiarkowane, miejscami małe, na północy pojawić mogą się przelotne opady deszczu. Nocą w strefie frontu na południu i południowym wschodzie kraju prognozowane są intensywne, przelotne opady deszczu i burze. Temperatury maksymalne na północy, w centrum i na wschodzie przeważnie od +20°C / +22°C do +25°C / +26°C na południu i południowym zachodzie. Temperatury minimalne nocą w centrum i na południu +16°C / +14°C, na pozostałym obszarze +12°C / +10°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków zmiennych.

Niedziela 09.06.2024 r

Od rana wschód kraju z dużym zachmurzeniem i z opadami deszczu, które do południa odsuną się poza wschodnią granicę. W ciągu dnia zachmurzenie przeważnie umiarkowane, na północy małe, a w rejonie Karpat powstawać będą chmury burzowe. Temperatury maksymalne na przeważającym obszarze kraju osiągać będą +19°C / +22°C, chłodniej w rejonie Pobrzeża i w górach +16°C / +18°C. W ciągu nocy temperatury minimalne wyniosą od +15°C / +13°C na południu i w centrum kraju do +10°C / +7°C na północy i na zachodzie. Wiatr umiarkowany z usileniami, na północy kraju silny z kierunków zachodnich.

 

Aleksandra Kulpińska

Udostępnij artykuł