Pogoda na weekend 05-07.07.2024 r. Przed nami dynamiczny pogodowo weekend.

Bez względu na to czy mieszkamy w mieście czy wyruszamy na wakacje, czeka nas cały wachlarz warunków atmosferycznych - od łagodnej piątkowej aury, poprzez upalną sobotę, aż po deszczową i burzową niedzielę. Co istotne, chłodniejsze dni odchodzą w zapomnienie, zastąpione kolejną falą ciepła i nadejściem pełni lata. Poniżej znajduje się szczegółowa prognoza pogody na nadchodzące dni.

Piątek 05.07.2024 r

Zachmurzenie niewielkie do umiarkowanego, jedynie na wschodzie do godzin południowych większe z opadami deszczu, w ciągu dnia również na północy i południu wystąpić mogą słabe przelotne opady deszczu. Wieczorem i w nocy przelotne opady deszczu z południa Polski dotrą do centrum, a następnie na północny wschód kraju. Temperatury maksymalne na przeważającym obszarze kraju wyniosą +21°C / +24°C, chłodniej na północnym zachodzie, Pobrzeżu i w rejonie Karpat +17°C / +20°C. Temperatury minimalne w ciągu nocy przeważnie spadną do +15°C / +11°C. Wiatr z kierunków zachodnich umiarkowany, w centrum i na północy z usileniami, na noc słabnący i zmieniający kierunek na południowy.

Sobota 06.07.2024 r

Zachmurzenie w większości kraju małe, na północy większe, tam też mogą wystąpić słabe opady deszczu. W ciągu dnia lokalnie wystąpią rozpogodzenia do nieba bezchmurnego, a wieczorem i w nocy od zachodu zacznie wędrować strefa frontu z przelotnymi opadami deszczu i burzami, która do rana dotrze do centrum kraju. Temperatury maksymalne w centrum i na południowym zachodzie osiągną nawet +30°C / +33°C, na pozostałym obszarze +27°C / +29°C, w rejonie Helu i w górach +23°C / +25°C. Nocą temperatury minimalne w centrum i na wschodzie kraju spadną jedynie do +21°C / +18°C, w górach i na zachodzie +17°C / +14°C. Wiatr z kierunków południowych, silny, miejscami porywisty, w górach halny, nocą od zachodu kraju stopniowo słabnący i zmieniający kierunek na zachodni.

Niedziela 07.07.2024 r

Zachmurzenie od rana w większości kraju duże z opadami deszczu i lokalnie z burzami, pogodnie jedynie na wschodzie. W ciągu dnia strefa opadów odsunie się na północny wschód i od zachodu zacznie się rozpogadzać. Wieczorem i w nocy od południowego zachodu dotrze do Polski kolejna strefa z przelotnymi opadami deszczu i burzami, która do rana obejmie również centralne i północne regiony kraju. Temperatury maksymalne na wschodzie kraju +28°C / +31°C, na pozostałym obszarze +21°C / +24°C, na Pobrzeżu i w Sudetach +18°C / +20°C. Temperatury minimalne w ciągu nocy przeważnie spadną od +15°C / +13°C na zachodzie do +12°C / +10°C na wschodzie kraju. Wiatr od rana na wschodzie silny i południowy, na pozostałym obszarze zachodni i umiarkowany, na Pobrzeżu z usileniami, w nocy z kierunków zmiennych z porywami podczas burz.

 

Aleksandra Kulpińska

Udostępnij artykuł